Home > Serwis i legalizacja butli nurkowych

Nasz serwis nurkowy oferuje między innymi usługę czyszczenia i legalizację butli nurkowych oraz technicznych.
Legalizacja butli nurkowych odbywa się w obecności urzędnika Urzędu Dozoru Technicznego i polega na sprawdzeniu wizualnym butli, ważeniu oraz wykonaniu testu hydrostatycznego do granicy ciśnienia próby, które jest wybite na butli.
Po takim teście butla otrzymuje przedłużenie ważności używania jej czyli legalizację. Dla butli nurkowych legalizacja ważna jest 2 lata natomiast dla zbiorników powierzchniowych wydaje się legalizację na 5 lat.
Czyszczenie butli nurkowych wewnątrz wykonujemy za pomocą maszyny, która obracając wolno butle przez kilkanaście godzin usuwa rdzę lub zanieczyszczenia wewnętrzne dzięki obsuwającym się kształtkom ceramicznym. Proces ten jest dość długi ponieważ należy to robić najpierw na mokro z roztworem specjalnego płynu, który pomaga kształtkom ceramicznym na lepsze skrawanie a póżniej na sucho w celu porządnego doczyszczenia i wstępnego polerowania butli.
Serwisujemy butle kompleksowo w związku z tym w naszej ofercie mamy również czyszczenie, piaskowanie, szczotkowanie płaszcza butli oraz malowanie natryskowe.
Aby sprawdzić ceny powyższych usług należy przejść do zakładki cennik usług.

Jeżeli chcesz oddać swoją butlę nurkową do legalizacji oraz czyszczenia zapraszamy do naszego serwisu nurkowego, który mieści się w Warszawie przy ulicy Stoczniowców 9.