Home > Produkcja > Przetaczarka gazów – Booster PG03

Od 15 lat produkujemy przetaczarki gazów. Nasze boostery używa wiele centrów nurkowych oraz osób prywatnych w Polsce, Egipcie, Irlandii, Angli.
Boostery Scuba Service są bezawaryjne ale co nie znaczy, że nie należy ich serwisować. Nasza przetaczarka jest bezobsługowa co oznacza, że nie trzeba jej smarować podczas pracy.
Urządzenie przeznaczone jest do przetaczania gazów takich jak powietrze, tlen, hel, argon. Czystość gazów musi odpowiadać czystości gazów przeznaczonych do oddychania, przede wszystkim pod względem zawartości cząsteczek stałych i wody.

Wymiary gabarytowe:
Długość 660 mm, Szerokość 160 mm,Wysokość 160 mm
Średnica nurnika 20 mm, Skok nurnika 100 mm
Stopień sprężania 1 : 10
Przetłaczana objętość na 1 suw 31.4 cm³ – 0.0314ln
Waga 14.00 kg
Zużycie powietrza na 1 suw 7.8 ln (około 250ln/min)
Średnia ilość suwów na 1 minutę – 30
Szybkość przetłaczania jest zależna od rodzaju gazu, różnicy ciśnień w butli źródłowej i napełnianej i aktualnej ilości suwów na minutę. Ta wielkość jest zmienna i zależna od ciśnień w butlach.

Na tę chwilę zmodyfikowaliśmy nasz projekt i powstała przetaczarka PG03.
W boosterze wykorzystaliśmy powietrze napędzające siłownik do chłodzenia cylindra co spowodowało większą jego wydajność przy pracy w trudnych warunkach o wyższej temperaturze otoczenia.
Dodatkowo tłoczysko zostało wykonane ze stali, która pod wpływem procesu hartowania w temperaturze powyżej 1000 stopni staje się nierdzewna. Dzięki temu chronimy tłok przed korozją w warunkach o podwyższonej wilgotności.
Cylinder, chłodnica oraz korpus poddane zostały procesowi anodowania co spowodowało większą odporność na ścieranie oraz korozję.

Cena przetaczarki 14500,00PLN brutto.
W przypadku zainteresowania okres oczekiwania na booster wynosi około 6-ciu tygodni.