+48 (22) 869 24 50 kontakt

screenshot_1

Seal Team – Komando Foki - dla dzieci, które ukończyły 8 lat.

Program zachęca dzieci do nauki nurkowania i zabawy pod wodą. PADI Seal Team – Komando Foki  jest ekscytującym wprowadzeniem do Świata nurkowania, który daje dzieciom możliwość pływania pod wodą, doświadczenia przygody, odkrycia i dreszczyku emocji.

Program stworzony przez największą na świecie organizację nurkową PADI i podzielony został na 2 części: Pierwsza część Komando Foki składa się z pięciu misji: Misja I – zapoznanie się ze sprzętem nurkowym, podstawowe umiejętności bezpiecznego nurkowania. Misja II - nauka oczyszczania automatu, komunikacja znakami pod wodą. Misja III – podstawy pływalności, oczyszczanie zalanej maski oraz sposoby dzielenia się powietrzem pod wodą. Misja IV – odnajdowanie automatu pod wodą, kontrola pływalności, zawiśnięcie w toni. Misja V – oczyszczanie fajki z wody, zamiana fajki na automat.

Zajęcia w basenie odbywają się pod opieką instruktora w formie zabawy pełnej gier i atrakcji. Aby zostać członkiem PADI Seal Team, dziecko musi ukończyć pierwszych pięć z piętnastu podwodnych misji – które są odpowiednikiem umiejętności basenowych z pierwszego modułu kursu Open Water Diver. Każda Misja Podwodna składa się z omówienia, sesji umiejętności oraz zabawy. Wykonanie Podwodnej Misji polega na ukończeniu nurkowania basenowego oraz udzieleniu odpowiedzi na pytania z Logbooka Misji Podwodnych PADI Seal Team.

Jest to zorganizowany program, pozwalający dzieciom na rozwijanie umiejętności, nauki o życiu podwodnym i dający dużo dobrej, prawdziwej zabawy.

Master Seal Team – Komando Super Foki - to druga część programu.

Jeżeli dziecko będzie chciało sięgnąć po więcej zapraszamy do wzięcia udziału w programie Master Seal Tem – tam czekają już zadania specjalne. Zaliczenie dziesięciu misji uprawnia do posługiwania się tytułem Mistrza Komando Foki.

  1. Identyfikacja Stworzeń ( nauczysz się nie tylko rozpoznawać popularne stworzenia morskie, ale także zapoznasz się z życiem podwodnym naszych jezior ).
  2. Specjalista Środowiskowy (dowiesz się co to segregacja śmieci, skąd pochodzą i czym są zanieczyszczenia na jakie możesz natrafić pod wodą oraz jak dbać o środowisko podwodne).
  3. Specjalista Przestrzeni Kosmicznej ( zapoznasz się z pojęciem stanu nieważkości, podczas zabawy poczujesz się jak astronauci w przestrzeni kosmicznej).
  4. Specjalista Nawigacji ( rozwiniesz swoje umiejętności nawigacji o sposoby nawigowania pod wodą, dowiesz się jak działa kompas).
  5. Specjalista Nocny (zanurkujesz w warunkach przypominających nurkowanie nocne, użyjesz latarki podwodnej).
  6. Specjalista Bezpieczeństwa ( dowiesz się w jaki sposób możesz w razie potrzeby pomóc swojemu partnerowi pod wodą jak i na powierzchni).
  7. Poszukiwanie i Wydobywanie ( będziesz uczył się jak pod wodą odnaleźć zagubiony przedmiot, oraz w jaki sposób bezpiecznie wydobyć go na powierzchnię).
  8. Nurkowanie w ABC ( nauczysz się pływania z maską, fajką i płetwami po powierzchni oraz jak oczyszczać fajkę z wody).
  9. Podwodne Fotki (nauczysz się w jaki sposób robić zdjęcia pod wodą, będziesz fotografował innych uczestników zajęć).
  10. Nurkowanie na Wrakach ( zdobędziesz podstawowe umiejętności nurkowania na wrakach, dowiesz się czym są wraki i jak na nich nurkować bezpiecznie).
Ukończenie programu PADI SEAL TEAM to pierwszy krok do zdobycia licencji nurkowej Junior Open Water Diver, który można rozpocząć od 10 roku życia .